10 Ocak 2010 Pazar

Java İndir

Java İndirMerhabalar ;

Bugün sizler için Java İndir isimli konuyu paylaşacağız. Java indirmek istiyorsunuz ve yapamıyorsanız sizler için çok büyük bir kolaylık sağlamak için sizlere yardımcı oluyoruz. Sizler için çok uğraş verdiğimiz konuyu çok güzel bir link ile indirebilme imkanını sizlere sunuyoruz. Buyurun aşağıdaki linkten indirebilirsiniz ...

Java İndir

Java Sun Microsystems firması tarafından geliştirilmiş olan üst seviye bir programlama dilidir. İlk adı OAK olan Java aslında bilgisayarlar değil, set üstü araçlar (WebTV gibi) veya avuç içi cihazlar (PDA'ler gibi) için hazırlanmıştı. OAK 1995 yılında başarısız olunca Sun firması bu programlama dilinin adını Java olaak değiştirdi ve Internet üzerinde popüler bir programlama dili haline getirmeye çalıştı.
Java, C++ dili gibi nesne yönelimli bir programlama dilidir ancak bu dile göre çok daha sadeleştirilmiştir. Soyadı .java olan Java programlarının çalışıtırılabilir hale getirildiğinde soyadları .class olur ve Java desteği olan herhangi bir web tarayıcısı ile çalıştırılabilirler. Java programları çalıştırıldığı işletim sisteminden hemen hemen bağımsızdır çünkü bu programlar için gerekli destek hemen hemen tüm platformlarda (UNIX, Macintosh OS ve Windows gibi) verilmektedir.

Java özellikle World Wide Web üzerine uygulama geliştirmek isteyenlerce çok ercih edilmektedir. Java applet adı verilen küçük Java uygulamaları Java-uyumlu Web tarayıcıları (örneğin Netscape Navigator veya Microsoft Internet Explorer) ile ekranda izlenebilir.


Java İndir

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder